TBMM Başkanlığı’ndaki asansör inşaatı devam ediyor


TBMM Başkanlığı, 27. Dönem mesaisi için hazırlıkları sürdürüyor. Temizlik, bakım-onarım, cilalama gibi işlemler tamamlandı ancak AK Parti, CHP ve TBMM Başkanlığı’ndaki asansör kulelerindeki inşaat görünümü devam ediyor. İspanya’dan getirtildiği için geciken asansörlerin yemin törenine yetiştirileceği belirtildi


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, ana binanın hizmete girdiği 1961 yılından bu yana kullanılan asansörler 26. Dönem’de söküldü. İhaleye çıkılarak yeni asansörlerin siparişleri verildi. Ancak aradan yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen asansörlerin yapımı tamamlanamadı.

İNŞAAT GÖRÜNTÜSÜ

Binadaki tüm asansörlerde aylardır inşaat devam ediyor. Üyeler lokantasına giden koridorlar ve lokantanın bir bölümünün çalışma odalarına dönüştürülmesine yönelik faaliyetlerin sürmesi de bina içinde inşaat görüntüsü ortaya çıkardı. İnşaattaki gecikmenin, hem sipariş verilen asansörlerin gelmemesi hem de kapasitenin artırılmasından kaynaklandığı belirtildi. Öncelikle 4’er kişilik asansörler, 10’ar kişilik hale getirildi. O nedenle tarihi binadaki asansör boşlukları bina içine doğru genişletildi.

KORUMALAR BİNEBİLECEK

Liderlerin korumalarıyla asansöre binmekte güçlük yaşaması nedeniyle asansörlerin genişletilmesi kararı alındı. Hızlı ve sessiz olması planlanan asansörlerin, İspanya’dan getirtildiği kaydedildi. 8 asansörün deniz yoluyla İspanya’dan 5 ayda getirtildiği, montajın yemin törenine kadar yetiştirileceği belirtildi.

ELEKTRONİK TURNİKE

TBMM’de ana binanın girişlerine konulan elektronik turnikelerin ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından, TBMM Başkanlığı bürokratlarıyla yaptığı toplantıda güvenlik zafiyetlerinin tespit edilmesi üzerine istendiği kaydedildi.

Turnikeler sayesinde yeni dönemde elektronik kartı olmayanlar bina içine alınmayacak. Milletvekillerinin yanlarında getirdikleri konukları toplu olarak içeri aldırmakta ısrar etmeleri nedeniyle daha önce benzer turnikeler yerleştirilmesine rağmen sistem işletilememiş ve turnikeler kaldırılmıştı.

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Temmuz 2018, 08:03 tarihinde Blog ve Haberler kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler